wtorek, 26 kwietnia 2016

Najważniejsze zabawki które sprawią radość każdemu dziecku


Sortery
Nie ma wątpliwości, że na chwilę obecną wybór sorterów jest wręcz ogromy. Jeśli dobrze poszukamy to z pewnością znajdziemy coś idealnego dla naszego dziecka, bo możemy wybierać wśród sorterów drewnianych i plastikowych. Zabawka ta posiada kilka zdobionych, kolorowych kształtów, które należy wrzucać do odpowiednich otworów. Kreatywny sorter pozwoli dziecku szybko rozróżniać kształty i rozwijać zdolności manualne.

Przedział wiekowy: od 12 miesięcy
Ulubionym sorterem synka jest mały, żółty samochodzik. Dzięki kolorowym elementom synek polubił zabawę w odgadywanie kształtów. Dla nas jako rodziców istotny jest fakt, że zabawka posiada duże elementy, przystosowane do małych rączek, a przede wszystkim bezpieczne. Cieszymy się, że zabawka rozwija umiejętność koncentracji, spostrzegawczości oraz cierpliwości. Dodatkowo synek może poznać litery i cyfry. Mamy tu też owoce zamknięte w kolorowych pojemniczkach.


Wieże z kubeczków
My zaczynaliśmy od kubeczków, które wkładaliśmy jeden w drugi. Potem był etap ustawiania piramidy. Naszym zestawem bawimy się również podczas kąpieli, przelewając wodę z jednego kubeczka do drugiego, ale świetnie się również sprawdzają w piaskownicy do robienia babek. Takie kubeczki pozwalają na porównywanie i dopasowywanie kształtów oraz wielkości. Nasz zestaw składa się z 8 elementów o różnej wielkości i kolorach. Synek może ułożyć z kubeczków wieże, której wysokość to, aż 30 cm.Labirynt
Mamy tu dwa tory do przekładania sześciu kolorowych kulek. Zabawka jest bardzo przydatna we wczesnym rozwoju dziecka. Zabawka ta idealne stymuluje zmysły i motorykę dziecka zarówno tych rocznych, jak i starszych. My mamy labirynt marki BRIMAREX, który składa się z pięciu ścian. Każda ze ścian kostki ma inną funkcję. Mamy tu sorter klocków, trybiki, pętlę motoryczną, labirynt oraz tablicę z obracającymi się obrazkami. Labirynt z kolorowymi koralikami jest zdejmowany, dzięki czemu synek bardzo często tym elementem bawi się oddzielnie.Piramidka
Synek układa kolorowe kółeczka jedno na drugim. Dzięki temu uczy się układać kolorowe kółeczka według wielkości. Fajnym rozwiązaniem jest to, że gdy uderzy się w podstawkę, piramidka zabawnie się kiwa. Z pewnością mamy tu radosną, edukacyjna zabawę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...