czwartek, 29 grudnia 2016

Termofor z pestkami wiśni


Kochany Rodzicu, to tu dowiesz się dlaczego warto jeść wiśnie. Gdy nasze dziecko ma bóle brzucha, kolki, zatwardzenia, naszym nieodłącznym pomocnikiem może stać się termofor z pestkami wiśni. Nasz jest kupiony, ale jeśli macie własny sad lub latem przerabiacie wiśnie na nalewkę lub dżem to nie wyrzucajcie pestek. Mam doskonały przepis na to jak zrobić własny termofor z pestkami wiśni i nic za niego nie zapłacić.


Termofor z pestkami wiśni to naturalny i skuteczny sposób na likwidowanie wielu niemiłych i uciążliwych dolegliwości, zarówno u niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Osobiście wybieram dla swojego Szymka to co bezpieczne i skuteczne, dlatego też mamy termofor z pestkami wiśni, którego najczęściej używamy do rozgrzania kołderki. Termofor wędruje również w mikrofalówce, gdy wracamy z długiego , zimowego spaceru. Dzięki niemu szybko się rozgrzewamy i nie chorujemy.
Nasz termofor jest firmy Medi Partners i zrobiony jest z myślą o starszych dzieciach i dorosłych. Oczywiście termofory dla niemowląt firmy Medi Partners również można zakupić. Są one mniejsze i lżejsze. Termofory firmy tej są bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka, stanowią idealne i naturalne rozwiązanie przy bólach brzuszka, stłuczeniach, zapalenia i ukąszeniach, chłodzą lub rozgrzewają miejsca dolegliwości. Na zimno możemy stosować na zbicie gorączki, przy stłuczeniach, otarciach, uderzeniach, przy bólu głowy. Producent zapewnia nas, że pestki wiśni pochodzą z polskich ekologicznych upraw. Są dokładnie wyczyszczone, a do produkcji termoforów wybierane są tylko nieuszkodzone pestki.
Termofor z pestek wiśni używa nie tylko Szymek. Są też idealne dla mam, do stosowania w okresie ciąży czyli dla mnie. Można nim masować kręgosłup... brzuch rośnie. Po porodzie pewnie zastosuje go jako zimny okład poporodowy lub zimny okład na bolące piersi.
A jak zrobić własny termofor z pestkami wiśni?

1. Drylujemy wiśnie, odkładając każdą pestkę do osobnego pojemnika.
2. Dokładnie myjemy pestki z wiśni.
3. Suszymy pestki... latem wystarczy do tego dużo promieni słonecznych.
4. Szyjemy woreczek na pestki i tam je umieszczamy.
Gotowe!!!

Taki termofor z pestkami wiśni służy do schładzania, ale również do rozgrzewania miejsc dolegliwości. A jak powinno się używać takiego termoforu z pestkami wiśni? Zasada jest bardzo prosta. Wystarczy, że na 1 minutę włożymy go do mikrofalówki o mocy 300-600 W, ale możemy rozgrzać go również na kaloryferze lub w piekarniku rozgrzanym do 120 stopni C, ok. 4 minuty. Wówczas termofor będzie nas rozgrzewał. Natomiast jeśli chcemy go użyć jako zimny okład to wkładamy termofor do lodówki lub zamrażarki. Przed włożeniem do zamrażalki, termofor pakujemy do foliowego woreczka. W zamrażalce termofor trzymamy od 30-60 minut, wówczas będzie spełniał swoją funkcję.

Termofor można prać, ale niezbyt często. Można to robić zarówno ręcznie, jak i chemicznie. My jeszcze nie próbowaliśmy.

My w planach mamy zrobić swój własny termofor z pestkami wiśni, ale musimy poczekać aż na drzewach pojawią się piękne, dorodne, czerwone wiśnie.

Cena: ok. 18 zł
Waga: 500 gram
Wielkość: 25x20 cm
100% bawełna
Posiada certyfikat CE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...