czwartek, 26 stycznia 2017

Drewniany kulodrom pomaga nam przetrwać zimę


Jest to typ zabawki, która bardzo dobrze wpływa na wyobraźnię przestrzenną dziecka oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawka ta rozwija logiczne myślenie u dziecka. Zabawa takim torem jest zdecydowanie ciekawsza niż klasycznymi drewnianymi klockami. Więc nic dziwnego, że w poniedziałkowy wieczór nie było męża, nie było synka... było  składanie drewnianego kulodroma, który w całości został zrobiony przez męża. 

Kulodrom to inaczej zjeżdżalnia kulek. Jest to zabawka edukacyjna, która pobudza wyobraźnię i rozwija zdolności konstruowania. To nie tylko proste budowle z klocków, gdyż należy tak łączyć poszczególne elementy konstrukcyjne, aby wybudować tor dla kulek. Możemy je formować na wszelkie możliwe sposoby, tworząc z nich istny labirynt. Jeśli dobrze połączymy poszczególne elementy wówczas kulka będzie toczyć się bez przeszkód.

Nasz domowy kulodrom w całości wykonany jest z drewna i można składać go naprawdę na wiele sposobów. Mąż tak go zbudował, że po wprowadzeniu kilku metalowych kulek w ruch, każda pokonuje inny tor, gdyż mamy tam zamontowane przekładnie. Do stworzenia niepowtarzalnej zabawki mąż użył też kilku elementów z klasycznych cymbałków. Dzięki temu w trakcie toczenia się kulek wydawane są dźwięki. Ile czasu zajęła mężowi budowa tej niezwykłej konstrukcji?! Naprawdę wiele wieczorów. Podziwiam go za to, bo zamiast odpoczywać po pracy to siedział w swoim mini warsztacie i konstruował, budował, próbował. Tylko prawdziwemu tacie tak by się chciało spędzać wolny czas. Drewniany kulodrom pozwala Szymkowi skupić się na samej zabawie: układaniu, budowaniu, konstruowaniu. Klocki są bezpieczne, gdyż Szymek nie ma tu styczności ze szkodliwymi, toksycznymi substancjami, która można znaleźć w plastikowych zabawkach. Klocki nie posiadają trudno dostępnych elementów, więc łatwo można utrzymać je w czystości. Istotne jest również to, że praktycznie nie ma tu co się zepsuć. To taka zabawka na lata, dla wielu pokoleń.

Szymek sam już próbuje dopasować do siebie poszczególne elementy. Nie zawsze to mu się udaje, ale i tak już dużo potrafi. Ostatnio puszczaniem kulek zainteresował się o 5.00 nad ranem. Widocznie stwierdził, że to najlepsza pora na to żeby kulki ładnie się toczyły. I uwaga!!! kulodrom wciąż się rozrasta, wciąż przybywają nowe elementy. Dzięki temu nie ma szans żeby zabawka ta znudziła się Szymkowi. 
Materiał: Drewno
Kolor: Naturalne drewno

2 komentarze:

  1. Ależ maszyneria - wow:) Masz bardzo zdolnego męża. Dziecko ma niezła zabawę i kształci wyobraźnię przestrzenną. Jestem pod wrażeniem:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest zabawa, jest dużo śmiechu, jest duma... Szymek nawet dzisiaj pokazywał jaką ma zabawkę i jak kuleczki toczą sie po torze.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...