piątek, 24 lutego 2017

Wiedza na horyzoncie od Kapitan Nauka


Po raz pierwszy z serią gier Kapitan Nauka spotkałam się na jednym z blogów. Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, ale wiem, że bardzo mi się te karty spodobały. Byłam pewna, że i Szymkowi przypadną do gustu. Nie myliłam się. Mamy już kilka pudełeczek kart obrazkowych, dzięki którym możemy poznać polskie i angielskie słówka. Poznajemy różne przedmioty, zwierzęta czy kolory. Spędzamy razem czas, uczymy się spostrzegawczości.
Ilustrowane karty do wczesnej nauki języka angielskiego dla dzieci od wydawnictwa Edgard- "Seria Angielski dla Malucha" z Kapitan Nauka  zagościły w naszym domu już na stałe. Nie oddamy ich nikomu, bo bardzo lubimy spędzać czas, bawiąc się nimi. Czy to dobry sposób na pierwsze poznawanie angielskich słówek? Pewnie, że tak, bo nauka poprzez zabawę zawsze daje najlepsze rezultaty. 


Zestaw składa się z czterech tematycznych pudełek. W każdym pudełku znajdziecie 17 ilustrowanych kart + poradnik. Fajnie, bo z pewnością uda Wam się dopasować do zainteresowań pociechy. Karty przeznaczone są dla dzieci od 2 lat. My mamy cały zestaw. Bawimy się pojedynczo każdym zestawem kart, ale sprawę sobie też utrudniamy, łącząc je ze sobą. Ja jako rodzic jestem zadowolona z faktu, że karty są naprawdę sztywne, nie da się ich pozaginać, wymiętosić. To bardzo ważne, bo gdy Szymek sam się nimi bawi to wiem, że nie zostaną uszkodzone. Idealnie dopasują się do małych rączek.Jeśli chcecie kreatywnie wspierać rozwój swojego dziecka to zajrzyjcie <tutaj> i wybierzcie grę, która pasuje do wieku Waszego dziecka, grę, która z pewnością zainteresuje Wasze dziecko, bo tu inaczej się nie da. Pudełeczka z kartami nie są dużych rozmiarów, więc niezauważalnie zmieszczą się nawet w torebce, gdy musimy wybrać się z dzieckiem do lekarza czy w inne miejsce, gdzie będziemy musieli chwilkę poczekać na swoją kolej. Mała instrukcja z propozycjami zabaw da nam wiele możliwości do wykorzystania kart. Łącznie mamy 32 sposoby zabaw. Na początku Szymek zabawą w poznawanie nowych słówek interesował się tylko kilka sekund. Teraz potrafi się zdecydowanie dłużej zatrzymać nad zabawą tymi kartami. Układa, przekłada, pokazuje, że wie co znajduje się na obrazku. Bije sobie brawo, gdy zgodnie. 

Zapraszam też na post "Memory na 3 sposoby >> Co robimy?<< z Kapitan Nauka", który ukazał się na blogu prawie rok temu.

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: maj 2015
Wymiary kart: 9 cm x 9 cm
Poziom: 2+
Cena: 14,99 zł (cena z opakowania)
Produkt polski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...