czwartek, 21 stycznia 2016

Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach


Nuda... z pewnością nie przy tej książce. Ostatnio na półkę z synka książeczkami trafiła ta oto pozycja wydawnicza, autorstwa dwóch mam na pełny etat. Agnieszka Pilichowska- mama niepoważnego i rozrywkowego przedszkolaka i Małgorzata Połeć-Rozbicka- mama Kingi i Emilki. Brawa dla autorek za pomysł wprowadzenia nas w świat powiedzonek o zwierzątkach- czyli na tropach zagadek frazeologizmów w języku polskim. 


Książka zarówno dla tych najmłodszych, jak i trochę większych dzieci, które spokojnie poradzą sobie z samodzielnym jej przeczytaniem. Praca z pewnością umili czas, spędzony z maluszkiem przez wiele wieczorów, gdyż znajduje się w niej 15 fabularyzowanych opowieści, których celem jest wyjaśnienie funkcjonujących w języku polskim frazeologizmów odnoszących się do świata zwierząt.Czarna owca na manowcach***************************
Tajemnice kreciej roboty******************************
Płakać jak bóbr***************************************
Pawi ogon********************************************
Jak dwa gołąbki czy papużki nierozłączki?***************
Samotny wilk, przyjaciel pies, kot indywidualista*********
Skakać jak koza****************************************
Kocia muzyka uszy zatyka*******************************
Mucha i ryba*******************************************
Biały kruk*********************************************
Efekt motyla******************************************
Nie kracz, bo wykraczesz!******************************
Jak pies z kotem***************************************
Siedzieć cicho jak mysz pod miotłą***********************
Czy kura naprawdę pisze pazurem************************

Kto mi powie dlaczego mysz siedzi cicho pod miotłą, a kózka skacze? Jeśli niespodziewanie Twoja pociecha zada właśnie takie pytanie to nie krępuj się tylko sięgnij właśnie po tą pozycję. Dzięki temu szybko, sprawnie i z sukcesem uda Ci się odpowiedzieć na te z pozoru proste pytania. 


Książka ma 128 stron, na których znajdziemy 15 historyjek nawiązujących do obszarów rodzimej kultury, języka i tradycji. Historyjki o kolegach ze szkoły, z ulicy, z podwórka, które uczą tolerancji, miłości, zrozumienia, a czasem zachęcają do łamania stereotypów i szukania konstruktywnych rozwiązań w każdej sytuacji i w każdej rodzinie. Napisana jest lekkim, sprawnym językiem, z polotem. Przyjemnie spędza się czas mając ją w ręku. Po przeczytaniu jednej historyjki już myśli się o przeczytaniu kolejnej. 


Gdy książka trafiła do naszego domu to synek spał, więc ciekawa sama zaczęłam ją czytać, wertować kolejne kartki i końca nie było. Zakochałam się w niej, zakochałam się w tym jak pięknie jest zilustrowana. Kawał dobrej roboty, bo gdy w książce są ilustracje to dziecko tym bardziej rozwija swoją wyobraźnię. Czytamy, oglądamy i podziwiamy, ale też fajnie się przy tym bawimy, poprawiamy sobie humor i śmiejemy się.
Książka dla ciekawskich dzieci i młodzieży, którzy chcą wiedzieć coś więcej o myszy siedzącej pod miotłą. 

Autor: Małgorzata Połeć-Rozbicka, Agnieszka Pilichowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilustracje: Zbigniew Larwa
Rok wydania: 2015
Format: 170 mm x 240 mm
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 128
Cena detaliczna: 28,00 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...