wtorek, 26 stycznia 2016

Kreatywna układanka "4 haczyki"- Hape


Drogi Rodzicu, czy Twoje dziecko lubi bawić się drewnianymi zabawkami. My takie wręcz uwielbiamy. A uwielbiamy je za to, że są zarówno kreatywnie wykonane, jak i przyjazne dla środowiska. A jak jeszcze można tam coś poprzekładać, poukładać, zdjąć czy dopasować to synek jest naprawdę szczęśliwy, bo przenosi się w świat, gdzie trzeba pogłówkować. I najważniejsze- zabawka nie wędruje na dno pudła z innymi nieatrakcyjnymi pluszowymi misiami. Dziś chciałabym pokazać zabawkę drewnianą niemieckiej firmy założonej 1986 roku, która znana jest na międzynarodowym rynku jako jeden z największych światowych producentów zabawek wykonanych z materiałów ekologicznych. Firma Hape do produkcji swoich zabawek, używa naturalnych materiałów, farb na bazie wody. A przecież nie od dziś wiadomo, że dziecko wkłada wręcz wszystko do buzi, bo w ten sposób poznaje świat. Więc pewnie zainteresuje Cię, że firma ta tworzy tylko takie produkty, które spełniają, a często nawet przekraczają najwyższe międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa (CITI Certificale 2011, Certyfikat CCIB, ISO 14001, ISO 9001-2008v, Certyfikat FSC). Wspaniale, że na polskim rynku można kupić zabawki, które są bezpieczne dla dziecka, a zarazem ekologiczne, innowacyjne i edukacyjne, gdyż rozwijają u maluszka wyobraźnię i pomysłowość.

Zestaw zabawki Hape zawiera 16 elementów. Spód to kwadrat podzielony na 4 elementy w kształcie puzzli. I to dodatkowo uatrakcyjnia zabawę, bo dla maluszka połączenie tych 4 elementów to też kawał fajnej zabawy. Plus za to, że mamy tu powtarzalność pewnych czynności. Przyczynia się to do poprawy zręczności, a także koordynacji ręka-oko.
Drążki z różnym układem haczyków do drewnianego sposób są przymocowane za pomocą gumki. Bardzo oryginalne rozwiązanie, bo nawet gdyby maluszek przewrócił się na dany element to nic sobie nie zrobi, gdyż drążek odskoczy w bok. Na pierwszy rzut oka trochę zakręcona ta zabawka i dałabym sobie rękę uciąć, że jeszcze sporo czasu upłynie za czym synek połapie się jak wpasować odpowiedni drewniany klocek. Po miesiącu testowania synek nakłada kolorowe, drewniane klocki na odpowiednie drążki z różnym układem haczyków. Jednocześnie musi dopasować otwór w pasujący kołeczek. I właśnie te dodatkowe bolce przyczyniają się do tego, że zabawa staje się bardziej atrakcyjna.


Drewniana układanka stała się ulubioną zabawką, gdyż jest fanem zabawek, gdzie trzeba jeden element dopasować do drugiego. A nas jako rodziców bardzo to cieszy, gdyż dzięki temu synek uczy się logicznych zasad i poznaje relacje przestrzenne. Szkolimy się w spostrzegawczości i w umiejętności rozwiązywania problemów. Wieczorami siadamy i bawimy się w trójkę. Wspólnie główkujemy nad tym, co, do czego pasuje. Z pełną odpowiedzialnością polecamy "4 haczyki", gdyż dziecko nie połknie małego elementu, bo takich przy tej zabawce po prostu nie ma. My właśnie jesteśmy na etapie nakładania klocków na kołeczki, tak, aby odpowiednio dopasować do haczyków. Ściągania elementów z kołeczków jeszcze nie opanowaliśmy, ale ćwiczymy nad tym. Kolorowe klocki pomagają nam w nauce kolorów, ale uczymy się również kształtów. 

W zestawie mamy klocki pogrupowane kolorystycznie:
-3 koła (niebieskie);
-3 prostokąty (zielone);
-3 trójkąty (różowe);
-3 kwadraty (żółto- pomarańczowe);Producent: Hape
Wymiary: spód: 20 x 20 cm,
                  wysokość: 11,5 cm
Wiek: 18m+
Płeć: chłopiec, dziewczynka
Materiał: Drewno


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...