niedziela, 8 grudnia 2019

"Cudowne Boże Narodzenie" kampania #kochanieprzezczytanie


Kampania zachęcająca do wspólnego czytania z dziećmi #kochanieprzezczytanie, uświadomiła mi, że w naszej domowej biblioteczce nie ma zbyt wielu pozycji nawiązujących do świąt Bożego Narodzenia. Dlatego ucieszyłam się, gdy do naszego domu trafiła pozycja książkowa z serii "Pomocne Elfy". Książka "Cudowne Boże Narodzenie" w magiczny sposób opowiada o tym, co jest naprawdę ważne w świętach Bożego Narodzenia. W świątecznej akcji organizowanej przez Magdę z bloga Save the magic moments bierzemy udział po raz pierwszy. Przez dwa tygodnie blogerzy pisali o książkach o tematyce świąt. Dzięki temu stworzyła się fajna lista grudniowych pozycji, którą zapisujemy i będziemy nadrabiać nasze zaległości. My też mamy dla was naszą perełkę. 


Wiecznie jesteśmy zabiegani między domem, szkołą, pracą. Pędzimy na zakupy, pędzimy do domu, piszemy to co musimy jeszcze zrobić, w pośpiechu wsypujemy proszek do prania, żeby było szybciej zamawiamy przez internet. Czy nie wydaje Wam się, że gdzieś pośród całej tej przedświątecznej bieganiny zgubiliśmy sens Bożego Narodzenia? Przecież tu nie chodzi tylko o takie przygotowania.

"To uroczyste obchody narodzin naszego Zbawiciela, które wiążą się z głębokimi przeżyciami duchowymi."
Pozostajemy w klimacie świąt Bożego Narodzenia i oprócz tworzących się ozdób na choinkę, sięgamy po pozycję książkową, która mówi, że święta Bożego Narodzenia to cudowny czas. Pamiętajcie, aby dzieci tego czasu nie kojarzyły tylko z oczekiwaniem na prezenty. To także niezwykłe wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. A my Rodzice musimy uczyć, o co tak naprawdę chodzi w tym całym świętowaniu. W książeczce "Cudowne Boże Narodzenie" znajdziesz wszystkie najważniejsze aspekty grudniowego świętowania. Dzięki tej książce zapachniało tu prawdziwym świątecznym klimatem, bo czuć w niej magię świąt. Pokój, miłość, dobro, nasza rodzina, to najważniejsze wartości, o które zawsze powinniśmy dbać.Otwieramy książkę i czytamy, że małe Elfy w 14 krótkich opowiadaniach nawiązują w piękny sposób do Bożego Narodzenia. Nie ma tu tej całej bieganiny, której zawsze ulegamy. Dla Elfów najważniejsze jest, aby nie zagubić istoty Bożego Narodzenia. Jest napisana dość specyficznie, bo to takie trochę „instrukcje obsługi danego tematu”. Pozycji tej nie da się przeczytać w jeden wieczór. W treść trzeba się zagłębić. My właśnie tak robimy. Odliczając czas do Gwiazdki, (wieczorem) czytamy jedno opowiadanie i ... rozmawiamy o tym co udało nam się przeczytać. Dzięki temu poznaliśmy fajne pomysły na prezenty dla najbliższych. Takie, które moje dzieci mogą wykonać samodzielnie, a co najważniejsze bez żadnego nakładu finansowego. Z zamieszczonej listy, wybraliśmy pomysł na prezent numer 7. Własnoręcznie zrobione bożonarodzeniowe kartki dla krewnych i znajomych, mamy już zrobione. Tworzyło nam się je bardzo przyjemnie.


Seria „Pomocne Elfy” skradła również nasze serca. Podoba nam się to, że prostych i konkretnych słowach nawiązuje do radosnego przeżywania świąt. Dziś wieczorem przeczytamy opowiadanie "Przybij piątkę". Będziemy rozmawiać o tym, że w okresie świat Bożego Narodzenia pozdrawiamy się nawzajem, wypowiadając takie słowa jak "Radosnych świat Bożego Narodzenia" czy "Wszystkiego najlepszego z okazji świąt". Nasze serca przepełnione są radością, bo to szczególny czas. Uczmy nasze dzieci, że zawsze jest się z czego cieszyć. 
Jestem ogromnie wdzięczna, że powstają takie książeczki dla dzieci. Najmłodszym zdarza się zapomnieć, o co tak naprawdę chodzi w tym całym świętowaniu. A rolą Rodzica jest przybliżenie tradycji z nimi związanych, podkreślenie, że to również czas na rozmowy z Bogiem. 


Obecnie w zakładce "Pomocne Elfy" możecie znaleźć 10 tytułów pozycji książkowych, które z pewnością pomogą wam w fajny, treściwy sposób przekazać swoim dzieciom pewne reguły, według których powinny postępować w szkole czy w domu. Elfiki borykają się z różnymi problemami, uczą się pomagać innym, radośnie przeżyć okres świąt Bożego Narodzenia, oderwać się od technogadżetów, żyć w zgodzie ze sobą, nie przejmować się tym co inni o nas mówią, fajnie spędzać czas w szkole.

Tytuł: Cudowne Boże Narodzenie. O radosnym przeżywaniu świąt
Autor: Ted O'Neal
Wydawnictwo: Promic
Seria: pomocne elfy
Rok wydania: 2017
Oprawa: miękka
Format: 190 x 190 mm
Ilość stron: 32
Cena katalogowa: 14,90 zł


*Partnerem wpisu jest wydawnictwo Promic

16 komentarzy:

 1. Nie miałam okazji jej czytać, ale chętnie to zmienię.

  OdpowiedzUsuń
 2. My też pozostajemy w klimacie świąt Bożego Narodzenia i z przyjemnością sięgamy po pozycję książkowe, które mówią o świętach Bożego Narodzenia. Dla nas to cudowny czas. Warto by dzieci tego czasu nie kojarzyły tylko z oczekiwaniem na prezenty. Ale z czymś innym. Musimy mieć ją i siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również uwielbiamy ten czas. Dla nas jest magiczny.

   Usuń
 3. Bardzo fajna i wartościowa książeczka. Mnie już denerwuje nastawienie syna na prezenty i na prezenty... Aha poza prezentami na Wigilię tylko u jednej babci, a jak na złość w tym roku Wigilia u tej drugiej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również staramy się, aby prezenty w święta, to nie wszystko.

   Usuń
 4. Akcja jest świetna! kolejna pozycja do kupienia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas też co roku w grudniu czytamy głównie świąteczną tematykę

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy ją jak o pozostałe tytuły z serii "Pomocne elfy". To bardzo wartościowe książeczki, a ta w szczególności.🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka w sam raz na nadchodzący czas:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy tą książeczkę i uwielbiamy do niej wracać przed Świętami Bożego Narodzenia. Tresć jaką niesie jest bardzo ważna w obecnych czasach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Nam ta lektura będzie towarzyszyć przez długie, grudniowe lata.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...