wtorek, 4 maja 2021

Prawdziwa gimnastyka dla mózgu "Heksagon"

Maj na blogu to również gry od marki #alexander. Tym razem chce wam pokazać logiczną grę planszową. Gdy tylko gra trafiła do naszego domu, to wszyscy zaczęliśmy być ciekawi jak wygląda jej zawartość, jak się w nią gra, czy układanie heksagonów nie sprawi nam zbyt dużej trudności. Przeczytaliśmy instrukcję, dokładnie obejrzeliśmy heksagony i rozłożyliśmy planszę. Mamy pola specjalne, heksagony "podstawowe", ale też takie z bonusem, mamy woreczek na heksagony i mamy podstawki, gdzie można je umieścić. To wszystko sprawia, że nie ma tu nudy, jest bardzo ciekawie, bo łączenie kolorowych ścianek heksagonów nie jest tak proste jakby mogło się wydawać. Układamy tak, aby jak najwięcej użyć elementów, bo to oznacza, że zdobędziemy więcej punktów. Można również postarać się o premię punktową, a to oznacza, że bez problemu wysuniesz się na prowadzenie. 

Trzeba starać się o premię, ułożenie jak najwięcej elementów, ale również o to, aby nie ułatwić przeciwnikom dojścia do pól specjalnych. Potknięcia innych graczy, to dla nas szansa na wygraną. Umiesz liczyć? Licz na siebie... i swoje heksagony!



Kilka razy już tu na blogu pisałam, że do odmierzania czasu zawsze używamy klepsydry dołączonej do gry. Dla nas, to wielka frajda, gdy piasek się przesypuje. Drugim rozwiązaniem jest pobranie bezpłatnej aplikacji w sklepie właściwym dla systemu operacyjnego swojego smartfonu lub tabletu. Jeśli jesteście fanami marki #alexander, to aplikacja do odmierzania czasu przyda wam się nie tylko do tej gry. 

Żeby zostać zwycięzcą, należy zdobyć jak najwięcej punktów. Punkty zyskuje się za zestawianie pasujących kolorystycznie boków heksagonów. Wydaje się banalnie proste, ale nie mogę powiedzieć, że łatwo jest zdobyć tyle punktów, aby zwyciężyć. Już się o tym przekonaliśmy wielokrotnie. Główkowaniu nie ma końca i to szczera prawda. 


Włóż heksagony do żółtego woreczka i zamieszaj. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie mają tą samą wartość. Dzielimy je na 4 grupy. Mamy heksagony "podstawowe", które nie posiadają dodatkowej punktacji. Di kolejnej grupy zaliczamy heksagony "z bonusem". W tym przypadku pozwalają one graczom na zdobycie dodatkowych punktów. kropeczki po bokach, to dodatkowe punkty. Heksagony "podwójny ruch" pozwalają graczom na wykonanie dodatkowego ruchu w jednej kolejne. Mamy też heksagon "joker", który można dołożyć do dowolnego układu heksagonów znajdujących się na planszy. Jak widać, nie ma nic pewnego i na każdym etapie gry może zmienić się osoba wygrywająca.

Mamy już zaplanowane, że jak tylko zrobi się prawdziwe lato tak, aby pojechać na piknik, to zabieramy grę ze sobą, bo to jedna z tych gier od #alexander, w którą uwielbiamy grać. 

Marka: Alexander

Wiek: 7+

Liczba graczy: 2-6 

Cena: około 45 zł 

*Partnerem wpisu jest marka #alexander

6 komentarzy:

  1. Hexagony ostatnio kojarzą mi się z szydełkowaniem, próbowałam ogarnąć temat i teraz produkuję masowo :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na grę, którą trudno się znudzić i każda rozgrywka powinna przynieść nowe emocje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zaciekawiłaś mnie tą grą, widzę po synach że potrzebują coraz bardziej skomplikowanych rozgrywek logicznych. Myślę, że ta by im się spodobała

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli masz w domu synów, którym spodoba się taka rozgrywka, to koniecznie kup grę.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...